PL ENG

4203
Poleć znajomemu: O Klezmer Hois


W sercu krakowskiego Kazimierza (dawnej dzielnicy żydowskiej), w XVI wiecznym budynku, w którym do drugiej wojny światowej mieściła się jedna z najstarszych mykw w Krakowie, 70 metrów od Synagogi Remu znajduje się Klezmer Hois (Dom Klezmera) miejsce unikalne, które swoim wystrojem oraz ofertą artystyczną i kulinarną nawiązuje do przedwojennych tradycji Żydowskiego Kazimierza.
Get the Flash Player to see this rotator.
Co wieczór odbywają się tu koncerty tradycyjnej muzyki żydowskiej. Spotkac tu można artystów - muzyków, aktorów ,reżyserów, malarzy, poetów z całego świata. Naszymi goścmi byli między innymi Andrzej Wajda ,Roman Polański Steven Spielberg, Ben Kingsley, Ralph Finnes, Książe Karol, Ryszard Kapuściński, Czesław Miłosz.

Dyrektorem artystycznym Klezmer Hois jest Leopold Kozłowski, który wspólnie z Jackiem Cyganem stworzył spektakl muzyczno- poetycki p.t. „Rodzynki z Migdałami”, nawiązujący do najwspanialszych tradycji Teatru Żydowskiego.

Klezmer Hois to również restauracja . Można tu odnaleźć potrawy galicjskiej kuchni żydowskiej. Klezmer Hois posiada dziesięć stylowo urządzonych pokoi z niegdysiejszą atmosferą.

Leopold Kozłowski
Teatru BARAKAH
Wydawnistwo Austeria
Klezmer-Hois Agencja Artystyczna
ul. Szeroka 6
Kazimierz, 31-053 Kraków
tel./fax: (+48-12) 411-12-45,
(+48-12) 411-16-22
e-mail: klezmer@klezmer.pl
Projekt, wykonanie i zdjęcia: HotelPRO © Wszelkie prawa zastrzeżone Klezmer-Hois 2018